Forside Fora Hovedforum SSK Hej alle.<...

Viser 1 indlæg (af 1 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #106919
    ukendt brugerukendt bruger
    Deltager

    Hej alle.
    Jeg var på Sundet den 19. okt. i håb om at fanget en grande torsk. Dette lykkedes dog ikke, men det var heller ikke det jeg ville fortælle om.
    Konen, båden og jeg lagde i Hornbæk Havn, og det skal siges, at det nok er 2 år siden sidst. Jeg husker godt den flade rampe og at det kun kostede 50,- KR. pr. dag.
    Chokket kom, da vi skulle betale…. 100,- KR. for dagstur og 600,- KR. for årskort. Det virker sku som om havnefogeden ikke ønsker folk med trailerbåde deropppe. Rampen er godt nok flad og i beton, men det er da også det bedste man kan sige omm denne havn. Broen er smadret, man skal passe på man ikke falder på den. Vores Ørnvik 510 kunne ikke ligge til broen, uden den stak halvdelen af rumpen ud over broens kant. Der er næsten ingen plads til at komme rundt på når man skal ud forbi alle jollerne. Jeg har rettet priserne under havne. Vi blev hurtigt enige om, at der lægger vi ikke i mere.
    Hilsen Kim Rasmussen, medl. nr. 901

Viser 1 indlæg (af 1 i alt)
  • Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.